GARANTİ/SİPARİŞTEN CAYMA VE ÜRÜN BEDELLERİNİN İADESİ


Siparişlerin kolilerinin teslimat sırasında kargo elemanının huzurunda açılıp beraberinde gönderilen fatura ile kontrol edilerek teslim alınması gerekir. Eksik, hasarlı veya bozulmuş ürünleri teslim almayı reddederek, derhal MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ aramanız gerekmektedir. Aksi takdirde siparişiniz eksiksiz ve tam teslim edilmiş kabul edilir. Taşıma sırasında bozulmuş, kırılmış ürünlerin bu esnada iadesi halinde yenileri ile değişimi gerçekleştirilir. Ancak Kargo teslimatı sırasında evde bulunulmaması ve ardından kargo firmasından ürünlerin teslim alınmaması halinde bozulan zarar gören ürünler garanti kapsamında olmayacaktır. Ürünlerin iade veya değişimi ancak faturası ile birlikte yapılmaktır. Faturası ibraz edilmeyen ürünler için iade veya değişim yapılmaz. 

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, bozulabilir veya çoğaltılabilir ürünler, son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Ekmekler, unlu mamüller ve mayalar bu sayılan nitelikteki ürünler içindedir. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Bu durumda kargo ücreti alıcıya aittir. 

Sipariş konusu ürünler bozulan ve niteliği değişen ürünler olması halinde ise sipariş kargo firmasına teslim edilene kadar ALICI cayma hakkına sahiptir.

Bozulmayan, niteliği değişmeyen ve kullanılmayan ürünlerde ise 7 iş günü içinde ALICI tarafından yazılı olarak bildirilmesiyle Tüketici cayma hakkını kullanabilir. Ürünlerin iadesi halinde kargo ücretleri düşülerek ürün bedelleri ödenir. Yazılı cayma bildiriminin ulaştığı tarihten itibaren 15 gün içinde ürün bedeli alıcının bildireceği banka hesabına yapılır.

Ürün bedellerinin iadesi cayma hakkını kullanılabildiği durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi durumlarında yapılır. Ürün İadesi

 

TARİFLER

Sizlerinde evde yapabileceğiniz onlarca kolay ve hızlı tarifler...

Blog'a Git

VİDEOLAR

Kolay yapım videoları ile sizde evinizde kendi ürününüzü yapın...

Video Galeriye Git

DOĞAL MAYA

Doğal canlı kültürler ve ürünleri,Köymeydanı Diyorki...

Doğal Maya'ya Git