Mesafeli Satış Sözleşmesi


MADDE 1- TARAFLAR

1.    SATICI:
Ünvanı : CANBERK Gıda İhtiyaç Mad. Nak. San. Ve Tic. Ltd. Şt.

2.    Adresi : Macun Mah. Batı Bulvarı ATB İş Merk. No:1/2 Yenimahalle/ANKARA
Telefon: 0 312 2152455

1.2- ALICI:
Adı / Soyadı: 
Adres: 
E-Mail: 
Telefon: 
Tarih: 

MADDE 2- KONU İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın, SATICI'ya ait www.canberk.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

3.1- Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dahil Satış Bedeli aşağıda belirtildiği gibidir.

Ürün

Tutar

Adet

Toplam Tutar

 

 

 

 

3.2- Teslimat Şekli ve Adresi

Teslimat Adresi:  
Fatura Adresi:  

Teslimat, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim ile gerçekleştirilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda kargo şirketince bildirim bırakılacak ve SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı oluşacak giderler ALICI'ya ait olacaktır. Gönderilen teslimata ilişkin kargo ücreti  ()TL ve üzeri siparişlerde SATICI, () TL’nin altındaki siparişlerde ALICI tarafından karşılanacaktır.

3.3- Ödeme Şekli : Kredi kartı veya Banka Transferi ile.

3.4- SATICI, tarafından vadeli satış uygulaması yapılmamaktadır. Sipariş ALICI tarafından sipariş formu tam ve eksiksiz doldurulduktan ve ödemesi yapıldıktan sonra geçerlilik kazanacaktır. Ödemesi yapılan siparişler stok durumu ve günlük üretim kotası dahilinde, () iş günü içerisinde ALICI’nın belirlediği teslimat adresine anlaşmalı kargo şirketi vasıtasıyla gönderilecektir.

3.6- Ödemenin iade prosedürü: ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda ,alışveriş tutarı ALICI’nın kredi kartına veya banka hesabına varsa kargo bedelleri ve ALICI’nın ürünleri teslim almamasından doğan bozulmuş veya hasar görmüş ürün bedelleri düşülerek yapılır.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI, 
www.canberk.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur. ALICI teslimat esnasında taşıyıcı kargo firmasının elemanı huzurunda kargosunu kontrol edecek, hasarlı veya eksik ürün varsa teslim almayacak ya da SATICI ile derhal irtibat kuracaktır. Kargonun teslim alınması halinde SATICI tam, eksiksiz ve kusursuz teslimatta bulunmuş kabul edilecektir.

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması veya bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'ya teslim edilmiş olması kaydıyla ürün bedeli başka bir banka kartı veya havalesi ile 3 gün içinde SATICI'ya ödenmesi gerekmektedir.

4.8- ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 15 gün içerisinde iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir.


MADDE 5- CAYMA HAKKI: Sözleşme konusu ürünün bozulan ve niteliği değişen ürünler olması halinde siparişi kargo firmasına teslim edilene kadar ALICI cayma hakkına sahiptir. Tüketicinin yazılı cayma bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 15 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.

Bozulmayan veya niteliği değişmeyen ürünlerde ise 7 iş günü içinde ALICI tarafından yazılı olarak bildirilmesiyle Tüketici cayma hakkını kullanabilir. Ürünlerin iadesi halinde kargo ücretleri düşülerek ürün bedeli ALICI’ya ödenecektir.

385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, bozulabilir veya çoğaltılabilir ürünler, son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

MADDE 7- TEMERRÜT HÜKÜMLERİ Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu'nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmemesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacaktır. Bu durumda alacaklı sözleşmenin feshini veya bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Ünvanı : Canberk Gıda İhtiyaç Mad. Nak. San. Ve Tic. Ltd. Şti.
Adresi : Macun Mah. Batı Bulvarı ATB İş Merkezi No:1/2 Yenimahalle ANKARA
Telefon : 0 312 215 24 55

ALICI :
Adı / Soyadı: 
Adres: 
E-Mail: 
Telefon: 
Tarih: 

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

 

TARİFLER

Sizlerinde evde yapabileceğiniz onlarca kolay ve hızlı tarifler...

Blog'a Git

VİDEOLAR

Kolay yapım videoları ile sizde evinizde kendi ürününüzü yapın...

Video Galeriye Git

DOĞAL MAYA

Doğal canlı kültürler ve ürünleri,Köymeydanı Diyorki...

Doğal Maya'ya Git